۳ مطلب در آبان ۱۳۹۶ ثبت شده است

امنیت سامانه های پروازی بدون سرنشین (پهبادها)

پرنده هدایت‌پذیر از راه دور یا پَهپاد که به آن وسیله هوایی بدون سرنشین نیز گفته می‌شود، نوعی وسیله هوایی هدایت‌پذیر از راه دور است.

کنترل پهپاد بدون استفاده از انسان در درون آن صورت می‌گیرد. اگر چه انسان نیز می‌تواند به عنوان محموله در آن باشد. این وسیله پرنده از نیروهای ایرودینامیکی برای پرواز در مسیر دلخواه استفاده می‌کند. 

پهپادها یا بوسیله کنترل از راه دور یا با برنامه‌های پیش پروازی ریخته شده از قبل یا با سامانه‌های خودکار دینامیک هدایت می‌شوند. 

ادامه مطلب...
۳۰ آبان ۹۶ ، ۰۰:۰۶ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
میلاد کهساری الهادی

مکانیزم امنیتی Control Flow Integrity

در این کلیپ، درباره مکانیزم امنیتی Control Flow Integrity که در واقع یک مکانیزم کاهش تهدیدات کدهای بهره‌برداری (اکسپلویت کد) است، گفتگو خواهیم کرد. 

در این کلیپ، از مفاد مقاله Theory of Secure Control Flow نوشته Martin Abadi، Mihai Budiu، Ulfar Erlingsson و  Jay Ligatti و همچنین کتاب Art of Exploitation نوشته جان اریسکون استفاده خواهیم کرد.

ادامه مطلب...
۲۹ آبان ۹۶ ، ۱۴:۳۶ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
میلاد کهساری الهادی

امنیت استراتژیک سایبر و امنیت ملی

در این کلیپ، درباره امنیت استراتژیک و امنیت ملی (کشوری) صحبت خواهیم کرد. در واقع در این کلیپ مباحث پایه حوزه امنیت در سامانه‌های اورگانیک (امنیت ملی – حوزه نظامی و انتظامی) و همچنین امنیت سایبر و تاثیر آن بر روی امنیت کلان ملی بحث و گفتگو خواهیم داشت. 

ادامه مطلب...
۲۷ آبان ۹۶ ، ۱۷:۵۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
میلاد کهساری الهادی