اینجا مکانی حاوی چرت‌نوشته‌های امنیتی است. بخوانید ولی جدی نگیرید. 🤠

۳ مطلب در آذر ۱۳۹۶ ثبت شده است

راهنمای جعبه‌شنی کوکو

یکی از دلایلی که بنده را وادار به نگاشت همچین کتابی کرد، پیچیدگی مبحث طراحی و توسعه جعبه‌های‌ شنی و دلیل دیگر نبود هیچ مستندی به زبان پارسی درباره عملکرد این نوع برنامه ها بود. به جد می‌توان گفت، یکی از شیرین‌ترین و دشوارترین مباحثی که در تجزیه و تحلیل بدافزار وجود دارد، مبحث طراحی و کدنویسی برنامه‌های تحلیل کننده خودکار بدافزار است. 

ادامه مطلب...
۱۰ آذر ۹۶ ، ۱۷:۱۶ ۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
میلاد کهساری الهادی

کتابچه راهنمای Wireshark

برنامه Wireshark تحلیلگر بسته‌های شبکه  است. یک تحلیل کننده بسته‌های شبکه سعی در ضبط  بسته‌های شبکه دارد و تلاش می‌کند جزئیات آن بسته‌ها را تا جای ممکن به دست آورده و به ما ارائه بدهد. 

می‌توان تحلیلگر بسته‌های شبکه را به مانند ابزار اندازه‌گیری فرض کرد که برای بازدید آنچه درون یک کابل شبکه رخ می‌دهد به کار می‌روند، مانند یک ولت‌متر که توسط یک متخصص برای اندازه‌گیری آنچه داخل یک کابل برق وجود دارد استفاده می‌شود (البته در سطوح بالاتر). در گذشته، اینگونه ابزارها یا بسیار گران قیمت یا اختصاصی یا هر دو گزینه ذکر شده بوده‌اند. به هر صورت، با ظهور Wireshark، تمام آن شرایط تغییر کرد. 

ادامه مطلب...
۰۶ آذر ۹۶ ، ۲۰:۵۷ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
میلاد کهساری الهادی

کتابچه راهنمای برنامه Brup Suite

کتابچه راهنمای برنامه Brup Suite برای متخصصین امنیت برنامه‌های کاربردی برای مستندسازی برنامه امنیتی Brup Suite ایجاد شده است و در حین خواندن آن خواهید آموخت چگونه آن را راه‌اندازی کنید و چگونه از آن برای آزمایش امنیت برنامه‌های کاربردی تحت وب استفاده کنید. همچنین در حین خواندن این کتاب با ویژگی‌های اصلی این برنامه هم آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب...
۰۶ آذر ۹۶ ، ۱۷:۴۵ ۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
میلاد کهساری الهادی