۱۰ مطلب در آذر ۱۳۹۶ ثبت شده است

مهندسی معکوس پلتفرم اینتل و آرم 32 بیتی

مهندسی، روش و حرفه کاربرد علوم فنی می‌باشد که با استفاده از قوانین و منابع، به ساخت و طراحی مواد، ساختارها، ماشین‌‌ها، ابزار و سیستم‌ها یا پردازشها می‌انجامد. شخصی که در رشته مهندسی تحصیل کرده است را مهندس می‌نامند. 

ادامه مطلب...
۳۰ آذر ۹۶ ، ۱۲:۲۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
میلاد کهساری الهادی

داستان تقلب‌های علمی و وضعیت حق التالیف

خیلی از افراد گوناگون به من پیام می‌دهند و در مورد نوشتن و ترجمه کتب تخصصی و حتی عمومی سوال می‌پرسند. تصور آنها هم این هست که بنده با نوشتن و ترجمه همین چندتا کتاب ساده مثلا کلی پول به جیب زدم و بارم رو بستم.

ادامه مطلب...
۱۱ آذر ۹۶ ، ۱۷:۱۰ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
میلاد کهساری الهادی

راهنمای جعبه‌شنی کوکو

یکی از دلایلی که بنده را وادار به نگاشت همچین کتابی کرد، پیچیدگی مبحث طراحی و توسعه جعبه‌های‌ شنی و دلیل دیگر نبود هیچ مستندی به زبان پارسی درباره عملکرد این نوع برنامه ها بود. به جد می‌توان گفت، یکی از شیرین‌ترین و دشوارترین مباحثی که در تجزیه و تحلیل بدافزار وجود دارد، مبحث طراحی و کدنویسی برنامه‌های تحلیل کننده خودکار بدافزار است. 

ادامه مطلب...
۱۰ آذر ۹۶ ، ۱۷:۱۶ ۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
میلاد کهساری الهادی

دوره جامع کاربری فریمورک متاسپلویت

دوره جامع کاربری فریمورک متاسپلویت برای متخصصین امنیت و اطلاعات سامانه‌های کامپیوتری

مدرس میلاد کهساری الهادی

توضیح:

دوره جامع کاربری فریمورک متاسپلویت برای متخصصین امنیت و اطلاعات سامانه‌های کامپیوتری به شکلی طراحی شده است که تمامی افراد علاقمند به امنیت سامانه‌های کامپیوتری را به صورت سیستماتیک علاوه بر آشنایی با مفاهیم پایه امنیت فناوری اطلاعات به صورت عملی و همچنین نظری (تئوری) آنها را با مباحث مطرح در جامع نفوذگران آشنا کند.

ادامه مطلب...
۰۷ آذر ۹۶ ، ۲۲:۲۵ ۳ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
میلاد کهساری الهادی

کتابچه راهنمای Wireshark

برنامه Wireshark تحلیلگر بسته‌های شبکه  است. یک تحلیل کننده بسته‌های شبکه سعی در ضبط  بسته‌های شبکه دارد و تلاش می‌کند جزئیات آن بسته‌ها را تا جای ممکن به دست آورده و به ما ارائه بدهد. 

می‌توان تحلیلگر بسته‌های شبکه را به مانند ابزار اندازه‌گیری فرض کرد که برای بازدید آنچه درون یک کابل شبکه رخ می‌دهد به کار می‌روند، مانند یک ولت‌متر که توسط یک متخصص برای اندازه‌گیری آنچه داخل یک کابل برق وجود دارد استفاده می‌شود (البته در سطوح بالاتر). در گذشته، اینگونه ابزارها یا بسیار گران قیمت یا اختصاصی یا هر دو گزینه ذکر شده بوده‌اند. به هر صورت، با ظهور Wireshark، تمام آن شرایط تغییر کرد. 

ادامه مطلب...
۰۶ آذر ۹۶ ، ۲۰:۵۷ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
میلاد کهساری الهادی

کتابچه راهنمای برنامه Brup Suite

کتابچه راهنمای برنامه Brup Suite برای متخصصین امنیت برنامه‌های کاربردی برای مستندسازی برنامه امنیتی Brup Suite ایجاد شده است و در حین خواندن آن خواهید آموخت چگونه آن را راه‌اندازی کنید و چگونه از آن برای آزمایش امنیت برنامه‌های کاربردی تحت وب استفاده کنید. همچنین در حین خواندن این کتاب با ویژگی‌های اصلی این برنامه هم آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب...
۰۶ آذر ۹۶ ، ۱۷:۴۵ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
میلاد کهساری الهادی

مریم میرزاخانی با بزرگی خود معیوب بودن نظام علمی ما را نشان داد

خبرآنلاین: استاد دانشگاه صنعتی شریف با بیان این که مریم میرزاخانی با بزرگی خود معیوب بودن نظام علمی ما را نشان داد اظهار داشت: اگر میرزاخانی در ایران مانده بود بی‌شک در استخدام دانشگاهی مشکل پیدا می‌کرد؛ نه می‌توانستیم از او ریاضی‌دانی جهانی تربیت کنیم و نه او را به کار می‌گرفتیم.

ادامه مطلب...
۰۶ آذر ۹۶ ، ۱۳:۰۸ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
میلاد کهساری الهادی

ارزیابی امنیت سیستم‌های صنعتی و زیرساختی

یکی از مباحثی که برای تمامی کشورها بسیار مهم و حیاتی است، مبحث امنیت سیستم‌های کامپیوتری و صنعتی می‌باشد. اما چرا باید به امنیت سیستم‌های صنعتی و کامپیوتری اهمیت بدهیم؟ دلیل بسیار واضح است. الخصوص برای افرادی که در کشور ایران زندگی می‌کنند. 

ادامه مطلب...
۰۵ آذر ۹۶ ، ۱۴:۴۲ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
میلاد کهساری الهادی

امنیت سامانه‌های صنعتی و توکار

سیستم کنترل صنعتی(Industrial control system به شکل محفف ICS) یک اصطلاح عمومی است که شامل انواع مختلفی از سامانه‌های کنترلی و ابزار مربوطه برای کنترل فرایندهای صنعتی می‌باشد. 

ادامه مطلب...
۰۵ آذر ۹۶ ، ۱۱:۰۱ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
میلاد کهساری الهادی

بررسی عملکرد مرکز ماهر

در بحث انقلاب اینترنت که تغییرات سریعی در زندگی ایجاد کرده است تغییرات حتی از انقلاب صنعتی هم بیشتر بوده است. در میان این تغییرات، در بحث ارتقاء سلامت فرهنگ اینترنت، مشکل اساسی امنیت فضای تبادل اطلاعات بوده، بصورتی که در هر لحظه حجم زیادی از رخدادهای امنیتی در این فضا در حال وقوع می باشد. 

ادامه مطلب...
۰۴ آذر ۹۶ ، ۱۱:۵۳ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
میلاد کهساری الهادی