امروزه با پیشرفت و توسعه علوم رایانه‌ای درکلیه زمینه‌ها، این رشته به عنوان بخش جدا نشدنی از دیگر علوم در آمده است و کاربرد آن هر روز در جامعه بشری بیشتر احساس می‌گردد. همچنین استفاده و به‌کارگیری رایانه در تمامی علوم و رشته‌ها گویای نقش واقعی این پدیده برای زندگی ما است.

اما همینطور که رایانه راه پیشرفت خود را با قدرت ادامه می‌دهد، خطراتی هم حوزه استفاده کاربران آن‌ را تهدید می‌کند. خطراتی از قبیل هکرها، در‌های‌پشتی‌، روت‌کیت‌ها، بوت‌کیت‌ها، اکسپلویت‌کیت‌ها، جاسوسافزارها، باج‌افزارها، آگهی‌افزارها، حملات سایبری مبتنی بر زیرودی، سایت‌های فیشینگ که شناخته‌‌شده‌ترین حملات در این حوزه هستند.

اما از آنجایی‌که منبع آموزشی به روز و جامعی به زبان پارسی در این حوزه برای علاقمندان و متخصصین علوم رایانه وجود نداشت، بر آن شدم تا حد توان خود تلاش کرده و یک منبع مفید برای علاقمندان به مباحث آنالیز بدافزارها ایجاد کنم.

شایان ذکر است در تالیف این اثر فقط منابع انگلیسی به پارسی ترجمه نشده‌اند، در برخی موقعیت‌ها توضیحات بیشتر لحاظ کرده و یا از جملات و کلمات دیگری برای ارائه مفاهیم تخصصی به شخص خواننده استفاده کرده‌ام، تا بتوانم حداکثر مطالب کتاب را به شخص خواننده منتقل کنم.

با این حال، علاوه بر تمام تلاش و کوشش‌هایی که در راه تالیف و ترجمه این کتاب به عمل آمده است، مجموعه حاضر خالی از مشکالات فنی نیست. لذا از تمامی اساتید ارجمند، صاحب‌نظران و دانشجویان محترم استدعا داریم با نظرات و پیشنهادات خودشان بنده را راهنما باشند. امیدواریم به لطف پروردگار و امام غایب ما شیعیان، این کتاب مورد توجه جامعه مهندسین امنیت و اطلاعات کشور عزیزمان قرار بگیرد.

قابل ذکر است، خوانندگان گرامی می‌توانند به منظور دریافت فایل‌های مرتبط با آزمایشگاه‌های این کتاب، به روزرسانی‌ها، ابزارهای مورد نیاز برای آنالیز بدافزارها، اخبار مرتبط با این کتاب و پژوهش‌های انجام شده در حوزه امنیت سامانه‌های رایانه‌ای به وب‌گاه http://myfreetime.ir رجوع کنند (همچنین در انتهای این پست، محتویات کتاب پیوست شده است).

لینک خرید و سفارش کتاب: دیجی کالا

دانلود: دریافت