بسم الله الرحمن الرحیم. با عرض سلام و خسته نباشید به همه دوستان و همکاران عزیز که در خواست برگزاری Security Engineering Roadmap را داشتند. بعد گفتگو با تمامی حضرات و بررسی مسائل مطرح شده نتیجه بر این شد که ساختار به شکل زیر پیاده‏ سازی و پیگیری شود (همان قالب اصلی و به صورت کامل اما با مجموعه‏ ای از تغییرات در نحوه پرداخت و قیمت صورت گیرد).

 

Module 0: Fundamental of C Programming

Module 1: Fundamental of Python, Ruby, JavaScript, ActionScript 

              + Network Programming with C, Python, and Ruby

Module 2: Fundamental of Assembly Programming

Module 3: Operating System File Format

Module 4: COM and DCOM Programming

Module 5: Windows Internals and Linux Architecture

Module 6: Advanced Reverse Engineering in Windows and Linux

Module 7: Advanced Exploit Development in Windows and Linux

Module 8: Advanced Malicious Software Analysis 

Module 9: Advanced Bootkit and Rootkit Analysis

Module 10: Wireless Network Hacking and Security

Module 11: Industrial Control Systems Hacking and Security

Module 12: Web and Mobile (Android) Hacking and Security

 

همانطور که می‏دانید بنده برای ضبط این نقشه راه حداقل 8 ماه درگیر خواهم شد، چون چندین فیلد کاری را باید تدریس کنم که آماده کردن اسلاید، فایل‏های تمرینی، نگاشت مقالات تکمیلی و ضبط بسیار زمان بر است و حداقل در ماه 300 ساعت و در طول این شش ماه حداقل 2400 ساعت از من زمان خواهد گرفت. حتی شاید هم بیشتر زمان ببرد، چون بنده با وسواس خاصی روی این مسائل کار می‏کنم که کیفیت ویدیوها بالا باشد.


لذا به نظر من بهتر است نقشه راه به صورت کامل ولی با ساختار پرداختی جدید پیاده‏ سازی شود. پیشنهاد من این است که دوره را با همان مبلغ 5 میلیون تومان آغاز کنیم و بعد اتمام ماژول برنامه نویسی و اصول COM (ماژول چهارم) مجدد شخص با پرداخت 10 میلیون تومان نقشه راه را تا توسعه اکسپلویت و بدافزار ادامه می ‏دهیم (ماژول 8)، بعد افرادی که علاقمند هستند بحث و دانش خود را تکمیل کنند، می ‏توانند مجدد با پرداخت 10 میلیون تومان دیگر وارد بخش نهایی یعنی ماژول‏های تحلیل بوتکیت، تحلیل روتکیت، امنیت اندروید، مباحث پیشرفته وب و طراحی باتنت، پیاده سازی حملات APT و .. شوند.   

 

این شرایط نهایی است، علاقمندان به این موضوع به من پیام بدهند. همچنین از آنجایی که بنده محدودیت زمانی دارم (1 سال و 5 ماه بیشتر زمان خالی ندارم) بهتر است سریع‏تر تصمیم بگیرید. تا به الان هم 7 نفر اعلام آمادگی کردند. هرگاه تعداد افراد ثبت نام کرده در این نقشه راه به 10 نفر رسید این نقشه راه را آغاز خواهیم کرد و در طول این هشت ماه با هم پیش خواهیم رفت تا به سطح پیشرفته برسیم.


نقشه راه : دریافت

با احترام

 

میلاد کهساری الهادی